You are here:

Czy warto inwestować w stworzenie profesjonalnej strony www?

Czy warto inwestować w stworzenie profesjonalnej strony www?

Kwestia odpowiedniego przygotowania firmowej strony internetowej jest bardzo często bagatelizowana. Posiadanie strony www przez firmy, lub też osoby prywatne jest na porządku dziennym, w końcu miliony ludzi na całym świecie do wyszukiwania informacji i załatwiania wielu spraw używają właśnie internetu. To właśnie w sieci możemy obejrzeć film, posłuchać muzyki, porozmawiać ze znajomymi, lub też zrobić zakupy. Pytanie o profesjonalne wykonanie strony internetowej wydaje się zatem retoryczne, oczywiście, że trzeba ją rzetelnie przygotować. Mówimy tutaj o stronie, która będzie łatwa w obsłudze i miła w odbiorze. Nie ważne jak bardzo rozbudowany jest panel administracyjny – tzw. frontend, czyli to co widzi użytkownik powinno być proste i przejrzyste.

Profesjonalna strona internetowa wymaga znajomości html i css, javy , flasha i wielu innych języków i skryptów. Jednak samo programowanie to nie wszystko. Do zadania wykonującej stronę agencji interaktywnej należy również zaprojektowanie grafiki, czyli tzw. layoutu, który trzeba trzeba następnie odpowiednio „pociąć”, czyli przygotować kodowanie xhtml, co też wymaga wiedzy i umiejętności. Szablon strony internetowej musi być przygotowany w taki sposób, aby nasza strona działała poprawnie pod wszystkimi przeglądarkami. Niestety niektóre przeglądarki inaczej interpretują tzw. style, i dlatego trzeba czasem przygotować ich osobną wersję, w końcu nie można zaniedbać żadnych szczegółów. Zainwestowanie w profesjonalne wykonanie jakie gwarantują agencje interaktywne być może będzie nas kosztować nieco więcej niż zlecenie tego freelancerowi, jednakże warto wziąść to pod uwagę. W końcu w agencjach nad stronami pracują zespołpy składające się z grafików, programistów, testerów i managerów projektu, także dzięki temu zyskujemy profesjonalną wizytówkę firmy, która przyciąga nowych klientów.

Samo wykonanie strony, nawet jeśli jest poprawne, nie zagwarantuje nam sukcesu. Potrzebna jest jeszcze skuteczna reklama, dzięki niej dotrzemy do odpowiednich odbiorców. Główne kanały reklamy i promocji jakie możemy zasugerować to linki sposnsorowane, pozycjonowanie oraz reklama na portalach społecznościowych. Lepiej zatem przygotować i zaplanować odpowiedni budżet, ponieważ zwłaszcza w pierwszym okresie od uruchomienia strony trzeba dużo zainwestować w reklamę i budowanie odpowiedniego wizerunku.

Czy warto inwestować w stworzenie profesjonalnej strony www?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Back to Top