Czyszczenie dywanów – jak to robić

Czyszczenie dywanów – jak to robić?

Plamy, zabrudzenia, brud i kurz- to zmora absolutnie każdej pani domu, ale i firm zajmujących się np. rozbiórkami http://concretecutting.pl/rozbiorki-i-wyburzenia-techniczne-plock/ i wyburzeniami. Niestety, nic nie jest nieuniknione! Zawsze czeka na nas masa sprzątania, zwłaszcza wtedy, gdy w domu mamy zwierzęta czy małe dzieci. Zachowanie czystości przychodzi wtedy z trudem. Warto więc poznać skuteczne metody na pozbycie się zanieczyszczeń z podłogi. Jak skutecznie wyczyścić dywany?

PAMIĘTAJ O PLAMACH

Samo odkurzanie to nie wszystko. Zwłaszcza na jasnych dywanach często widać plamy. Nie zawsze środki do czyszczenia pozwalają skutecznie usunąć np. plamę po rozlanym winie czy wklepaną we włoski czekoladę. Świetnym sposobem będą domowe środki, które z łatwością doczyszczą nawet najgorsze zabrudzenia. Przede wszystkim postaw na płyn do mycia naczyń. Tak niepozorny, a jednak – znakomicie radzi sobie nawet z najgorszymi plamami.

Plamę z kawy czy herbaty bez trudu możesz usunąć gazowaną wodą mineralną. Zabrudzenie polewamy płynem, a następnie osuszamy ręcznikiem papierowym. To znakomity sposób, gdzie na końcu możemy po prostu przetrzyj zabrudzenie płynem do mycia naczyń rozcieńczonym w ciepłej wodzie.

POZBYWAMY SIĘ CZEKOLADY

Czekolada także stanowić może poważny problem w kwestii usuwania plam. Przed wypraniem proszkiem do dywanów lepiej najpierw potraktować powierzchnię mydłem z płynem do mycia naczyń. Tak stężony roztwór poradzi sobie z zabrudzeniem. Po kilku minutach tarcia, przetrzyj całość wodą, najlepiej ciepłą, a na końcu zastosuj proszek do prania dywanów.

KURZ TO WRÓG

Przede wszystkim pamiętaj też o odkurzaniu i regularnym pozbywaniu się kurzu. Brud wpływa destrukcyjnie na zdrowie, powoduje namnażanie bakterii, wirusów i także roztoczy, które mogą powodować alergie czy astmę. Regularne odkurzanie jest więc dobrym sposobem na zapewnienie czystości. Jeśli nie masz czasu na pracę codziennie, to zainwestuj w robota sprzątającego, który sprawnie zapewni ci poczucie czystości w mieszkaniu! Sprawdź ranking najciekawszych robotów sprzątających na Okazje.info!