Jak się pozbyć kurzu

Jak się pozbyć kurzu?

Kurz jak wiemy zbiera się w każdym mieszkaniu, domu czy lokalu firmowym bez wyjątku czy nic w domu nie robimy czy jesteśmy w trakcie jakiegoś wykańczania wnętrza. Nie jesteśmy w stanie go kompletnie wyeliminować, jednak możemy sprawić, że będzie go mniej.

Kurz to wszystko co dostaje się do mieszkania przez szczeliny w drzwiach i oknach, ale także na naszych ubraniach i obuwiu. W każdym mieszkaniu składa się on z czego innego. Różni się on również w zależności od powierzchni. Dlatego w jednym mieszkaniu ten szary osad będzie nieco inny na podłodze, a inny na meblach. W jego skład wchodzą między innymi: włosy, naskórek, sierść zwierząt, włókna ubrań i mebli, piasek, pleść, pyłki, sadza, wydaliny i jaja owadów. Najważniejsze są jednak roztocza, które zazwyczaj są groźne dla alergików.

Jeżeli chcemy zmniejszyć jego ilość w mieszkaniu powinniśmy stosować środki antystatyczne do czyszczenia i pielęgnacji. Co ciekawe takie właściwości ma też każdy płyn do płukania tkanin, więc z powodzeniem, możemy odkurzać meble wilgotną szmatką z dodatkiem płynu. Jeżeli wolimy czyścić meble na sucho wybierajmy mikrofibrę. Dzięki specjalnej strukturze tkanina dokładnie zbiera pył, a nie wzbija go w powietrze. Decydujmy się jednak takie, które możemy prać w temperaturze wyższej niż 60 stopni Celsjusza, ponieważ w niższej roztocza nie giną.

Nie zapominajmy o usuwaniu kurzu z trudno dostępnych miejsc. Żaluzje, lapy czy rośliny to prawdziwa wylęgarnia roztoczy. Sprawdzi się tutaj miotełka do kurzu. Wybierajmy takie z włóknami z mikrofibry. Zwróćmy również uwagę, aby miała teleskopowy drążek – dzięki temu dosięgniemy wszędzie.