You are here:

Konserwacja i renowacja drewnianych podłóg

Mieszkanie lub dom to miejsce, w którym powinniśmy czuć się dobrze. Ważne jest, aby było estetycznie urządzone i przytulne. Co pewien czas warto urządzić remont, odświeżyć lub zmienić kolor ścian, kupić nową kanapę czy też meble. Jedną z najczęściej wykonywanych prac remontowych jest wymiana lub remont podłogi. Po długim czasie użytkowania, wszystkie posadzki zużywają się i wyglądają brzydko. Natomiast podłogi drewniane i parkiety zaczynają trzeszczeć i skrzypieć. Deski podłogowe w wyniku codziennej eksploatacji zużywają się oraz ulegają uszkodzeniom i zarysowaniom. To sprawia, że wyglądają nieestetycznie.

Podłogi drewniane można odnowić przez cyklinowanie i lakierowanie. Gdy na powierzchni podłóg pojawią się liczne niezmywalne plamy, widoczne rysy oraz przetarcia oznacza to, iż należy poddać ją renowacji poprzez cyklinowanie i powtórne malowanie olejem lub lakierem. Podłogi drewniane powinny być odnawiane raz na kilka lat. Najlepiej, aby tymi czynnościami zajął się fachowiec. Pamiętajmy, iż nieodpowiednia pielęgnacja posadzki lub jej brak mogą przyczynić się do szybkiego starzenia się drewna. Podłogi drewniane należy odkurzać oraz stosować specjalne detergenty przeznaczone do podłóg drewnianych lub lakierowanych. Drewniane deski podłogowe wchłaniają wilgoć z otoczenia. Pod wpływem dużej wilgotności powietrza powiększają objętość, a gdy powietrze jest suche, kurczą się. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce dość często to po pewnym czasie klepki pękają, a w parkiecie powstają rozstępy.

Aby tego uniknąć, należy utrzymywać w pomieszczeniu stałą temperaturę i wilgotność. Podłogi drewniane nigdy nie powinny pozostawać mokre przez długi czas, gdyż zaczynają puchnąć, co prowadzi do ścierania się i odkształcania. Parkiety mogą być wielokrotnie poddawane cyklinowaniu i lakierowaniu. Kiedy deski stają się matowe, chropowate i przebarwione, należy poddać je renowacji. Jeżeli chcemy, aby nasze mieszkanie było ładne i estetyczne powinniśmy zadbać o podłogi, gdyż są one bardzo ważnym elementem wystroju wnętrza. Muszą być zawsze czyste i zadbane.

Konserwacja i renowacja drewnianych podłóg
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Back to Top