You are here:

Oleje do pneumatyki

Oleje do pneumatyki stanowią szeroką grupę olejów pneumatycznych stosowanych w różnych maszynach, narzędziach i przy elementach pneumatycznych. Oleje do pneumatyki stanowią podgrupę olejów przemysłowych. Oleje przemysłowe dedykowane są szeroko rozumianemu sprzętowi produkcyjnemu, obróbczemu itp.

Oleje przemysłowe można podzielić także ze względu na rodzaj substancji : oleje przemysłowe mineralne i syntetyczne. Oleje przemysłowe wykorzystywane przy kompresorach powietrza nazwa się olejami sprężarkowymi. Oleje sprężarkowe różnią się w zależności od dedykowanej grupy sprężarek.

Oleje sprężarkowe są ściśle przypisane sprężarkom tłokowym, śrubowym, łopatkowym itd. Oleje sprężarkowe stanowią dość liczną grupę, dlatego wybór jest dość zróżnicowany. Oleje sprężarkowe oferują tacy giganci branżowi jak BP czy Schell. Oleje sprężarkowe mają za zadanie schładzać układy pracy sprężarki, co w długim okresie wpływa na jej większą bezawaryjność. Oleje sprężarkowe dzięki zoptymalizowanej konsystencji posiadają środki antykorozyjne, dzięki czemu zwiększa się żywotność sprężarek w długim okresie. Jaki olej do sprężarki dobrać ? Warto przeanalizować ofertę i zasięgnąć fachowej opinii sprzedawcy. Niektóre oleje sprężarkowe nadają się do pomp próżniowych, co świadczy o uniwersalności.
oleje do pomp próżniowych

Oleje do pomp próżniowych stanowią jednak oddzielną grupę olejów przemysłowych.

Oleje do pomp próżniowych podobnie jak oleje do sprężarek przeciwdziałają niepożądanym procesom korozyjnym. Oleje do pomp próżniowych maksymalizują prawidłową eksploatację zarówno oleju jak i urządzeń. Ponadto są zabezpieczeniem przed niekontrolowanym wybuchem, pożarem. Oleje do pomp próżniowych powinny spełniać normy DIN dla olejów mineralnych – tylko wysokogatunkowe oleje do pomp próżniowych gwarantują ich pełną wartość dodaną dla urządzeń pneumatycznych. Każda oferta sprzedaży olejów pneumatycznych powinna posiadać dokładną specyfikację fizykochemiczną – możemy bardzo szczegółowo zapoznać się z parametrami olejów.

Oleje do pneumatyki
1 vote, 5.00 avg. rating (97% score)

Posted by: admin

Back to Top