You are here:

Porady budowlane: jaki rodzaj dachówki wybrać?

Z precyzją dobieramy okna i drzwi, dekoracyjną cegłę na komin, a najważniejszy punkt stanowi kolor ścian. Nie zapominajmy jednak, że wielki wpływ na wygląd zewnętrzny domu mają przede wszystkim materiały budowlane, także rodzaj, kolor i kształt dachówki. Jaką wybrać, by cieszyć się nią przez wiele długich lat?
Najważniejszy jest kształt
Na rynku dostępnych są rodzaje dachówki różniące się kształtem, wzorem i kolorem, z pewnością więc spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Warto znaleźć rozwiązanie najlepsze dla swojego domu. Najpopularniejszym wciąż kształtem są podwójne esówki – nie tylko elegancko wyglądają, ale także są bardzo praktyczne i ekonomiczne, ponieważ ich szeroki kształt pozwala mniejszą ilością, pokryć większą powierzchnię niż np. w przypadku karpiówki. To z kolei dachówka bardzo wąska, która cechuje się zaokrąglonym kształtem. Podobna do podwójnej esówki jest pojedyncza, a także zaprojektowana w stylu rzymskim. Kupujący chętnie także wybierają dachówkę grecką, która cechuje się kształtem opływowym i delikatnym – w podobnej tonacji zaprojektowana jest celtycka, jednak jej krawędzie się znacznie ostrzejsze, a co za tym idzie bardziej wyraziste. Najprostsze kształtem są dachówki staroniemieckie i tegalit, ponieważ wykonane są na wzór kwadratu, co z kolei nie wyklucza możliwości ich praktycznego i modnego ułożenia. Jak wybrać dachówkę, a raczej jej odpowiedni rodzaj do naszego dachu? Z pomocą przyjdą powszechnie dostępne porady budowlane.

Kolor i kształt mają znaczenie
Nie mniejsza ilość jak kształtów, jest ilość kolorów dostępnych na rynku. Rozpoczynają się od spokojnej tonacji piaskowego, następnie przechodzą w beże i brązy. Popularne są też odcienie szarości i grafitu, które wydobywają naturalne piękno, poprzez intensywne odbijanie światła słonecznego. Oprócz standardowych barw dostępne są także nowoczesne odcienie. Na rynku pojawiają się różne rodzaje dachówki w kolorze białym, a także granatowym, a coraz modniejsza staje się dachówka w odcieniu zieleni. Kolor i kształt są ważne, ale należy pamiętać o jeszcze jednym ważnym aspekcie – jak wybrać dachówkę dobraną do kształtu dachu? Jest ich przecież tak wiele – dwuspadowy, a nawet czterospadowy. Wieżowy ostrosłupowy i wieżowy kopulasty. Modny jest także dach kopertowy, przyczółkowy, a także niesymetryczny i pulpitowy. Gdy nie mamy pewności, który rodzaj dachówki będzie dla najlepszy dla naszego domu, z pomocą przyjdą porady budowlane dostępne w internecie, albo rozmowa ze specjalistą – wielu z nich pracuje w marketach budowlanych, gdzie dostępne są dachówki, jak również inne materiały budowlane.

Porady budowlane: jaki rodzaj dachówki wybrać?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Back to Top