You are here:

Ściany dwuwarstwowe

Ściany dwuwarstwowe są obecnie częstokroć używane w czasie budowy domu jednorodzinnego oraz budowy innego rodzaju nieruchomości. Warto więc dowiedzieć się jakim sposobem wznosi się takie ściany oraz na jakie znaczące parametry ścian dwuwarstwowych winno się zwrócić baczną uwagę.

Stawiając ściany dwuwarstwowe bezsprzecznie trzeba pamiętać, że w wypadku ścian tego rodzaju mur jest to ważkim elementem konstrukcyjnym, zaś ocieplenie pełni rolę głównej bariery, jaka ochrania przed ucieczką ciepła z domu (więcej). Ściany dwuwarstwowe składają się z dwóch różnych materiałów. To znaczące, ponieważ każdy użyty materiał posiada inne właściwości oraz cechy, dzięki czemu możliwe jest stworzenie dobrego oraz energooszczędnego domu jednorodzinnego.

Niezwykle znaczącą rzeczą jest to, żeby ściany posiadały dobry współczynnik przenikania ciepła U, który nie może być wyższy niż 0,3 W (m2K), niemniej jednak w domach energooszczędnych powinno się zadbać o to, by ten współczynnik był jeszcze niższy. Właśnie z tej przyczyny korzysta się ze ścian dwuwarstwowych, które zezwalają w banalny sposób osiągnąć odpowiednio niższy współczynnik przenikania ciepła U. Dzięki ścianom dwuwarstwowym dopuszczalne jest zastosowanie wystarczająco grubej warstwy ocieplenia, dzięki czemu budowa domu energooszczędnego odbywa się funkcjonalnie oraz szczegółowo.

Pożądane byłoby również wspomnieć, że ściany dwuwarstwowe gwarantują wykonanie domów jednorodzinnych w rozmaitych stylach budowlanych, materiał ten daje więc ogromnie dużo ewentualności architektonicznych. Z wykorzystaniem ścian dwuwarstwowych realne jest wykonanie zarówno domu klasycznego, jak również nowoczesnego, jaki cechuje się wieloma ciekawymi ozdabianiami i przeróżnymi ozdobnymi detalami. Zastosowanie ścian dwuwarstwowych w budownictwie daje nam więc istotnie niemało możliwości, dlatego wiele ludzi ochoczo sięga obecnie po ten rodzaj ścian. Są one praktyczne i wszechstronne, ponadto wolno bez trudu dostać je na rynku budowlanym.

Ściany dwuwarstwowe
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Back to Top