You are here:

Szeroka paleta dachówek

Dachówka ceramiczna należy do czołówki pośród pokryć dachowych. Stosowana od tysiącleci, wcale nie wyszła z mody. Ogromna liczba odmian i niezwykle okazała paleta zabarwień, czynią ją idealnym towarem zarówno dla budynków o standardowej architekturze, jak i bardzo współczesnych. Jest to też budulec wyjątkowo trwały, dobrze zestawiony, może radować wiele następnych generacji mieszkańców. Obszerna gama typów dostępnych na rynku umożliwia znaleźć każdemu zainteresowanemu towar pasujący mu cenowo. Opłacalnie na koszty oddziałuje również fakt, że jest to pokrycie bardzo łatwe w montażu i w zasadzie nie wymagające konserwacji.
Dachówka ceramiczna marsylka to dachówka zakładkowa. Zaopatrzone są w pojedyncze, lub podwójne zakładki, dzięki czemu zwiększa się szczelność gotowej powierzchni dachowej. Charakteryzuje je nadzwyczajna wytrzymałość. Są wytwarzane w odcieniu naturalnej czerwieni, również w kolorach angoba. Jak każde dachówki ceramiczne, są wytrzymałe na działalność czynników mechanicznych, atmosferycznych, także absolutnie niepalne.
Montaż tych dachówek jest banalny i prędki. W procesie wytwórczym, wykorzystywana jest taka technologia, która umożliwia szczegółową kontrolę kształtu i powtarzalności dachówek. To w znacznym stopniu upraszcza konstruowanie ich na dachu.
Z kolei dachówka ceramiczna karpiówka to standardowy typ dachówki ceramicznej, jakiej prosta postać zapewnia niemal nieograniczone możliwości kształtowania wzoru dachu.

Spersonalizowany styl dachu można osiągnąć korzystając z rozmaitej kolorystyki owych dachówek. Sposób złożenia tej dachówki, w łuskę, lub w koronkę, oraz duży dobór ceramicznych części korygujących, umożliwia utworzenie niepowtarzalnej różnorodności dachów.
Dzięki swoim możliwościom, dachówka ceramiczna karpiówka jest ogromnie znanym pokryciem dachowym w Polsce. Umożliwia układanie skomplikowanych części dachowych, jak miękkie kosze, czy wole oczka, dlatego jest stosowana z równym powodzeniem zarówno w domach jednorodzinnych, jak i na obiektach sakralnych, bądź zabytkowych, gdzie połacie dachu są znacznie większe.

Szeroka paleta dachówek
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Back to Top