You are here:

Zakładasz stronę ? Zrób to dobrze!

Zakładasz stronę ? Zrób to dobrze!

Nie ma możliwości aby podać dokładną ilość stron internetowych obecnych w sieci na dzień dzisiejszy. Roczny przyrost ilości stron internetowych w sieci wynosi grubo ponad 30 milionów co daje nam :

ponad 82 tysiące stron dziennie
ponad 3 tysiące stron na godzinę ( około 1 strony na sekundę)

Każda z tych stron chciałaby na siebie zarobić zajmując jakąś niszę rynkową. W takim natłoku stron internetowych może się okazać, że Twoja strona będzie miała dużą konkurencję bo dużo innych osób miało podobny pomysł na swój biznes co Ty. Ciężko jednoznacznie stwierdzić jakie działanie pozwoli na pokonanie konkurencji i zaprowadzi Twoją stronę na szczyt internetowej drabiny sukcesu. Można jednak bez trudu wskazać kilka cech wspólnych, które wykazują wszystkie strony internetowe, którym udało się tam dotrzeć.

tworzenie stron internetowychTrzonem Twojej strony internetowej powinna być praktyczna wartość dla użytkownika. Dookoła wartościowej treści lub usługi można zbudować lepszą lub gorszą stronę internetową ale bez niej nie możemy zbudować niczego. Jeżeli posiadasz już wstępny projekt swojej strony www, przejrzyj go jeszcze raz i przy każdej z podstron zadaj sobie pytanie do czego może się to przydać odwiedzającym. Jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć na to pytanie to nawet najlepiej zaprojektowana grafika Ci w niczym nie pomoże.

Animacje i dźwięki na stronie internetowej rozpraszają internautów – nie używaj ich jeśli nie jest to zupełnie konieczne. Jeżeli poświęcasz swój czas na stworzenie wartościowej treści na swojej stronie www, nierozsądnym ( delikatnie mówiąc) będzie późniejsze rozpraszanie czytelników przez elementy, które niczego nowego nie wnoszą. Dodatkowo animowane elementy i muzyka zwiększają czas niezbędny do załadowania się Twojej strony – to nie wpływa pozytywnie ani na odwiedzających ani na wyszukiwarki, które traktują to jako jeden z czynników jakości strony.

Wyskakujące okienka to jeden z grzechów głównych tworzenia stron internetowych. Tego się po prostu nie robi – jeżeli trafiasz na stronę internetową to zazwyczaj szukałeś konkretnej informacji i w 80% przypadków nawet nie poczekasz aż okienko się załaduje zanim je zamkniesz. Pamiętaj, że internauci są niecierpliwi i mają ściśle sprecyzowane oczekiwania co do treści jakich szukają.

Znacznie bardziej opłacalne jest przedstawianie osobom zainteresowanym produktu, który szukają niż próba przekonania przypadkowego internautę do swojej oferty. Powinieneś dążyć do tego aby na Twoją stronę trafiał głównie ruch „targetowany” – chodzi o to aby gromadzić internautów o konkretnych potrzebach. W ten sposób będziesz mógł zwiększyć konwersję odwiedzin na zysk. Jeżeli promujesz swoją stronę za pomocą usług pozycjonowania wybieraj hasła w taki sposób aby :

wyłuskać z wyszukiwarek internautów, którzy szukają konkretnego produktu lub usługi jaką oferujesz
aby koszty przebicia konkurencji nie doprowadziły Cię do bankructwa

Jeżeli oferujesz popularny produkt czasami lepiej na początku swojej działalności zagarnąć ruch z fraz lokalnych niż od razu uderzać w ich bardziej ogólne wersje. Oferując usługi związane z projektowaniem stron internetowych możesz być zmuszony do wydania kilkuset złotych miesięcznie aby wypozycjonować się na popularne hasła. Jeżeli jednak poświęcić odrobinę czasu na poszukanie bliskoznacznych fraz o zasięgu lokalnym może okazać się, że koszty spadną do kilkudziesięciu złotych miesięcznie a efekty pojawią się szybciej. Zamiast frazy „strony internetowe” możemy wybrać „tworzenie stron Rzeszów” – konkurencja będzie bez porównania niższa. W ten sposób na pewno uzyskasz znacznie mniej wejść na swoją stronę www jednak fraza ta wskazuje na to, że każdy kto jej szuka jest zainteresowany usługą stworzenia strony internetowej. Takich przykładów jest bardzo wiele wystarczy jedynie chwilę pomyśleć.

Na koniec garść porad, które również mogą Ci się przydać :

Kompresuj obrazki umieszczane na stronie.
Projektuj stronę tak aby wyświetlała się poprawnie nie tylko na najpopularniejszej rozdzielczości ekranu.
Tak zorganizuj nawigację aby poruszanie się po stronie wymagała jak najmniej kliknięć.
Unikaj technologii flash – nie sprzyja ona ani użytkownikom ani wyszukiwarkom.
Stron internetowa jest tworzona dla internautów – NIE dla właściciela strony.

Tak jak już wcześniej pisałem nie da się jednoznacznie określić co trzeba zrobić aby „wygrać” w tym wirtualnym maratonie. Żeby się tego dowiedzieć musisz testować różne rozwiązania. Tylko w ten sposób dowiesz się, które sprawdzi się w Twojej branży.

Zakładasz stronę ? Zrób to dobrze!
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Posted by: admin

Back to Top